Sok igazán tehetős ember már tehetősnek született. A tehetős emberek többsége azonban tényleg a semmiből indult és több ezer munkaórának, nagy kockázatvállalásnak, bukásnak és a bukásokból való felállásnak köszönhetően jutott el oda, ahol ma tart. Nézzük meg 3 olyan üzletember sikersztoriját, akik nem a hátterüknek köszönhetik a sikerüket.
1. Az ember a Starbucks mögött
Howard Schultz mindig is magasra akart törni és szeretett volna kilépni abból a szegényesebb környezetből, amit otthon látott. Eleinte a kitörés lehetőségét a sportban látta és nem is tűnt olyan távolinak, hogy sportoló lesz belőle, hiszen a Northern Michigan Egyetemre ösztöndíjjal vették fel, amit az amerikai focinak köszönhetett.
Az élet azonban egy teljesen más irányba vitte el a fiatal Schultzot, hiszen ahelyett, hogy profi sportoló vált volna belőle, inkább a Xerox alkalmazottja lett.
Egy napon betévedt egy Starbucks elnevezésű kávézóba, ahol egy különleges kávéval találkozott, ami örökre megváltoztatta az életét. Otthagyta a Xeroxot, hogy a Starbucksban vezetőként dolgozhasson. A többi pedig történelem!
A Starbucksból egy világméretű vállalatot varázsolt, amit ma már mindenhol ismernek és ami több, mint 20.000 üzlettel képviselteti magát világszerte.
2. Egy aukciós weboldalból egy dollár milliárdos vállalkozás
1995-ben egy Pierre Omidyar nevű programozó néhány régi kacatját felrakta a weboldalára, hogy eladja azokat. A weboldalát AuctionWeb-nek hívták és ez ekkoriban egy apró, önálló projektként működött.
A weboldal lépésről lépésre egyre több emberhez jutott el és már nem csak Pierre rakta fel a saját cuccait, hanem mások is. A növekvő internetes forgalom miatt emberünknek pénzt kellett fektetnie a weboldalába, hogy az elbírja az emberek tömegét. Ehhez azonban meg kellett teremtenie a megfelelő forrásokat, így úgy döntött, hogy egy minimális összeget rátesz minden termékre, így minden eladás után pénzt fog keresni az oldalból.
A weboldalt ma már eBay-ként ismerjük!
3. Egy koreai bevándorló álma
Do Won Chang és felesége 1981-ben költöztek át Koreából Amerikába. A költözés után Do Wonnak egyszerre 3 munkahelyen is munkát kellett vállalnia, hogy el tudja magukat tartani. 3 év kemény munka után azonban össze tudtak annyi pénz spórolni, hogy el tudják indítani az első ruhaüzletüket.
Ebből az egyetlen üzletből egy több, mint évi 4 milliárd dollár forgalmú ruha üzletlánc nőtte ki magát, amit ma már Forever 21-ként ismerünk, és ami több, mint 700 üzlettel képviselteti magát világszerte.
A tulajdonos a következőként nyilatkozott az üzletláncáról: „Minden egy koreai bevándorló álmaival kezdődött el. Ma a Forever 21 már minden semmiből jövő embernek reményt ad!”
Kapcsolódó cikk:
- A startup, ami meghódította a férfi divatvilágot
►►►►
Szeretnél üzleti kapcsolatba kerülni velünk? Írj nekünk az info@thebusiness.hu email címre!