A ma és a holnap üzletembereiért

The Business

Milyen a jó névjegykártya?

2018. május 14. - Müller.Péter

Hiába élünk az okostelefonok és a közösségi média aranykorában, úgy tűnik, hogy az üzleti életből nem lehet kikoptatni a tradicionális névjegykártyákat. Komoly üzletember és komoly vállalkozó nem létezik névjegykártya nélkül, ezért jó, ha mi is magunknál tudhatunk néhány minőségi névjegyet.

minimal-business-card-.jpg

Üzleti reggeliken, tárgyalásokon, és véletlen találkozásokon is nagyon gyakran előkerülnek a névjegykártyák a felek között és ilyenkor akaratlanul is, de megítéljük a másikat a névjegye alapján. Egy olcsónak tűnő, túlságosan telezsúfolt névjegykártya sokat árthat az imázsunknak.

Ezt elkerülendő, érdemes a szemünk előtt tartanunk a következőket:

  • A névjegykártyának nem az a célja, hogy minden elképzelhető információt tartalmazzon rólunk, vagy a vállalkozásunkról. Egy név, egy cégnév, egy logó, egy titulus és egy email cím és telefonszám bőségesen elég kell, hogy legyen – esetleg még egy frappáns szlogennek is lehet helye.
  • Ne legyen túlzsúfolt a névjegykártya. Gyakran látni, hogy egy névjegykártya teli van írva számtalan különböző infóval és gyakran látni olyat is, hogy bár pont elég infót tartalmaz a névjegy, mégis akkora betűtípussal van rányomtatva a kártyára, hogy az kitölti az egész teret. Maradjon kissé szellős a névjegy, ne töltsük ki a tér teljes egészét.
  • A névjegyed legyen összhangban a céged arculatával. Ha egy prémium márka képviselője, tulajdonosa vagy és nagyrészt a fekete és fehér színek dominálnak az arculatban, akkor ne egy Times New Roman betűstílusú, élénk kék színű névjegykártyát terveztess magadnak.
  • Figyelj oda arra, hogy milyen papírt használsz. Még a legszebb névjegykártyát is tönkre lehet tenni egy olcsó, rossz minőségű papírral. 350 grammosnál vékonyabb papírt lehetőleg ne használj.
  • Ne próbáld meg kihozni a névjegy készítést túlságosan olcsón, mert annak a végeredménye is olcsó lesz. Egy 40-50 és egy 100-120 forintos névjegy között lehetetlen nem észrevenni a minőségbeli különbséget. Nem megéri néhány ezer forinttal többet befektetni és minőségibb képet bemutatni magunkról?

embossed-business-card-mockup-2-full.jpg

Ha már készen van a tökéletes névjegykártyád, akkor minden találkozó előtt győződj meg arról, hogy nem gyűrődtek össze a névjegyeid. A gyűrött névjegykártya szinte rosszabb, mintha nem is lenne névjegyed.

Illetve a végére egy tanács. Névjegykártya cseréléskor mindig olvasd el a kapott névjegy tartalmát, hiszen így tiszteled meg a másik felet – és ugyancsak így memorizálhatod a partner nevét és így tudhatsz meg gyorsan 1-2 fontos információt is róla.


Kapcsolódó cikk:

- Miért van szükséged 2018-ban is weboldalra?
 

►►►►

Szeretnél üzleti kapcsolatba kerülni velünk? Írj nekünk az info@thebusiness.hu email címre!

A bejegyzés trackback címe:

https://thebusiness.blog.hu/api/trackback/id/tr7813880640

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása