Hiába élünk az okostelefonok és a közösségi média aranykorában, úgy tűnik, hogy az üzleti életből nem lehet kikoptatni a tradicionális névjegykártyákat. Komoly üzletember és komoly vállalkozó nem létezik névjegykártya nélkül, ezért jó, ha mi is magunknál tudhatunk néhány minőségi névjegyet.
Üzleti reggeliken, tárgyalásokon, és véletlen találkozásokon is nagyon gyakran előkerülnek a névjegykártyák a felek között és ilyenkor akaratlanul is, de megítéljük a másikat a névjegye alapján. Egy olcsónak tűnő, túlságosan telezsúfolt névjegykártya sokat árthat az imázsunknak.
Ezt elkerülendő, érdemes a szemünk előtt tartanunk a következőket:
- A névjegykártyának nem az a célja, hogy minden elképzelhető információt tartalmazzon rólunk, vagy a vállalkozásunkról. Egy név, egy cégnév, egy logó, egy titulus és egy email cím és telefonszám bőségesen elég kell, hogy legyen – esetleg még egy frappáns szlogennek is lehet helye.
- Ne legyen túlzsúfolt a névjegykártya. Gyakran látni, hogy egy névjegykártya teli van írva számtalan különböző infóval és gyakran látni olyat is, hogy bár pont elég infót tartalmaz a névjegy, mégis akkora betűtípussal van rányomtatva a kártyára, hogy az kitölti az egész teret. Maradjon kissé szellős a névjegy, ne töltsük ki a tér teljes egészét.
- A névjegyed legyen összhangban a céged arculatával. Ha egy prémium márka képviselője, tulajdonosa vagy és nagyrészt a fekete és fehér színek dominálnak az arculatban, akkor ne egy Times New Roman betűstílusú, élénk kék színű névjegykártyát terveztess magadnak.
- Figyelj oda arra, hogy milyen papírt használsz. Még a legszebb névjegykártyát is tönkre lehet tenni egy olcsó, rossz minőségű papírral. 350 grammosnál vékonyabb papírt lehetőleg ne használj.
- Ne próbáld meg kihozni a névjegy készítést túlságosan olcsón, mert annak a végeredménye is olcsó lesz. Egy 40-50 és egy 100-120 forintos névjegy között lehetetlen nem észrevenni a minőségbeli különbséget. Nem megéri néhány ezer forinttal többet befektetni és minőségibb képet bemutatni magunkról?
Ha már készen van a tökéletes névjegykártyád, akkor minden találkozó előtt győződj meg arról, hogy nem gyűrődtek össze a névjegyeid. A gyűrött névjegykártya szinte rosszabb, mintha nem is lenne névjegyed.
Illetve a végére egy tanács. Névjegykártya cseréléskor mindig olvasd el a kapott névjegy tartalmát, hiszen így tiszteled meg a másik felet – és ugyancsak így memorizálhatod a partner nevét és így tudhatsz meg gyorsan 1-2 fontos információt is róla.
- Miért van szükséged 2018-ban is weboldalra?
►►►►
Szeretnél üzleti kapcsolatba kerülni velünk? Írj nekünk az info@thebusiness.hu email címre!